You are currently viewing Két győzelemmel zárták a kvalifikációt a KASI U16-os hokisai! 2022.10.06.

Két győzelemmel zárták a kvalifikációt a KASI U16-os hokisai! 2022.10.06.

Két győzelemmel zárták a kvalifikációt a KASI U16-os hokisai?⛸Az együttes előbb az Egerszegi Titánok ellen játszott szoros meccset, majd a Jégoroszlánokat győzték le nagyon magabiztosan. A csapat így négy győzelemmel és egy vereséggel csoportja második helyén zárt a kvalifikációban, így az alapszakaszt a III. csoportban kezdheti meg. A fiatalok vasárnap a Szeged ellen kezdenek majd, idegenben.Barna Dénes, a csapat edzője így értékelte az Egerszeg és a Jégoroszlánok elleni meccseket:”Múlt pénteken a Zalaegerszeg csapatával játszottunk Szombathelyen. Egyértelmű hazai fölénnyel indult a mérkőzés, a találkozó első felében a Titánok domináltak. A második harmadban egy blokkolt lövést követően Herbán Ákos került helyzetbe, amit értékesíteni tudott. Nem sokkal később egyenlíteni tudtak a hazaiak, de aztán a vezető gól megszerzése megadta a hiányzó lendületet csapatunknak. A harmadik játékrészben Piros Ádám éles szögből megszerezte a vezető találatot, majd perceken belül Molnár Donát passzából Herbán Ákos egy fonák lövéssel tovább növelte előnyünket. Az utolsó 10 percben időt kértek a hazaiak, ami után újult erővel támadtak. Percekkel a vége előtt szépíteni tudtak, de tartottuk magunkat az utolsó cseréig.””Nagyon lassan kezdtük a mérkőzést, nehezen találtuk a helyünk a pályán – folytatta Barna Dénes. Az első gólunkat követően ébredtünk fel igazán, ettől kezdve nagy küzdéssel, rangadóhoz méltóan játszottunk. Kiemelném kapusunk, Gyócsi Petra teljesítményét, aki az első perctől kezdve végig maximumot nyújtott. 95% feletti védési hatékonysággal megalapozta a csapat győzelmét.””Két nappal később a Jégoroszlánokkal Tökölön játszottunk – kezdte a másik meccs értékelését Barna Dénes. Az utolsó kvalifikációs meccsünk volt ez. Nagy különbség volt a két csapat között, az első cserétől végig domináltuk a találkozót. Az U14-ből feljátszók számára ez egy jó lehetőség volt, hogy kipróbálják magukat az U16-ban, többen is érvényesülni tudtak. Papírforma szerint hoztuk a mérkőzést, ezzel a győzelemmel pedig biztosítottuk a csoportban a második helyünk. Öt meccsen négy győzelemmel, 12 pontot szereztünk a kvalifikáció során, így az alapszakaszt a III. csoportban fogjuk játszani.”Egerszegi Titánok – KASI 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)Herbán Ákos 2 gólPiros Ádám 1 gólMolnár Donát 1 gólpasszKASI – Jégoroszlánok 11:0 (6:0, 5:0, 0:0)Herbán Ákos 4 gól, 4 gólpasszMolnár Donát 3 gól, 3 gólpasszTakács Gergő 2 gól, 3 gólpasszTakács Máté 1 gól, 3 gólpasszTál Gellért 1 gólTankó Flórián 1 gólpasszTál Gellért 1 gólpasszHorváth Thymo 1 gólpassz